ITEMS Inżynieria Sp. z o.o.
Innowacyjne Technologie Ekologiczne,
Metody i Systemy©

Oczyszczanie wód opadowych i roztopowych

 

Podstawy prawne

PODCZYSZCZANIE WÓD OPADOWYCH (podstawy prawne) >>> pobierz

Ciekawość dziecka czasami jest wskazana. Bowiem uświadamia nam ona niejednokrotnie, że śmiecimy, brudzimy i, że tak naprawdę nie obchodzi nas, co się z tym dzieje i jaki ma to wpływ na nas samych i na naszą kieszeń. Oczyszczanie ścieków kosztuje. Płaci za to każdy, bez wyjątku, bo przecież każdy z nas spożywa dziennie kilka litrów wody. Jedni ją kupują, inni czerpią jeszcze ze studni, ale jedna i druga jest wydobywana z ziemi i była wcześniej opadem deszczu lub śniegu.

W studzience podczas jej czyszczenia można znaleźć prawie wszystko to, co jest w stanie przelecieć przez szczeliny wpustu ściekowego (kratki ściekowej), a więc różnego rodzaju śmieci, liście i inne zanieczyszczenia mechaniczne. Są też ropopochodne i inne substancje bardziej lub mniej rozpuszczalne w wodzie. Do tego również metale ciężkie np. ołów ze spalin i inne.

Chcemy Państwu zaprezentować konkurencyjną, innowacyjną, bezinwazyjną dla środowiska metodę oczyszczania ścieków opadowych i roztopowych. W metodzie tej stosuje się proste w obsłudze urządzenia zaopatrzone w układ filtracyjny.

Filtry kanalizacyjne EkoSeparator KB© do oczyszczania wód opadowych  znajdują zastosowanie na terenach należących do:

 • smorządów,
 • przedsiębiorstw wodociągowychei kanalizacyjnych,
 • zakładów przemysłowych,
 • firm prowadzących magazyny i/lub centra logistyczne,
 • baz transportowych,
 • portów,
 • lotnisk,
 • koleji,
 • stacji paliw,
 • zarządców dróg krajowych, wojewódzkich i powiatowych,
 • zarządców parkingów.

Posiadamy również proste rozwiązania dla: Kraków

"MAŁEJ RETENCJI WÓD OPADOWYCH" >>> więcej

Zabezpieczona matami filtracyjnymi studnia chlonnaProponujemy rozwiązania do nowych obiektów oraz do modernizacji już istniejących obiegów kanalizacji deszczowej oraz wszędzie tam, gdzie niemożliwa jest przebudowa i rozdział kanalizacji na deszczową i sanitarną.

Posiadamy również proste rozwiązania dla indywidualnych gospodarstw domowych np. Studzienne Maty Filtracyjne produkowane w oparciu o CelecoDRAIN C.

Prezentowane przez nas urządzenia charakteryzują się wysoką jakością wykonania i skutecznością oczyszczania. Nasze podejście do potrzeb klienta, często wynikających z uwarunkowań terenu lub zabudowy jest indywidualne. Projekty naszych urządzeń są tak modyfikowane, aby gwarantowały ergonomikę obsługi, skuteczność i niskie koszy eksploatacji oraz mogły być po zakończeniu eksploatacji poddane recyclingowi bez szkody dla środowiska.

 

Przykład działania Ekoseparatora KB3 typ 343


W etapie I-szym wody opadowe spływając kanalizacją deszczową trafiają w studzience na EkoSeparator, w którym przechodząc przez materiały filtracyjne poddane są procesowi filtracji. Po czym następuje proces separacji (etap II) tj. rozdział na zanieczyszczenia, które pozostają w urządzeniu, na materiale filtracyjnym oraz na podczyszczone już wody opadowe, które płyną dalej kanalizacją pozbawione w znacznym stopniu zanieczyszczeń.

Zapraszamy do prezentacji zalet naszych urządzeń i rozwiązań >>> więcej